Aasta peale maailma lõppu

Aastal, mil päikesesüsteemi planeedid otsustasid ühte ritta võtta ja maailma sellest seltskonnast välja visata, võttis naine mu kaenlasse ja tõi mind maailmaservale, kogu seda šoud vaatama. Nagu pärast igat maailmalõppu saabub alati uus aasta…saabuski…2013. aasta saabus  ülekoormatud Bangkokis suure kärtus ja mürtsuga, vähesed inimesed soovisid head uut aastat, pigem sonisid midagi keeles, mida valge inimene ka kõige raskemas joobes ära ei tõlgi.

DSCN1582

Pärast kärtsu ja mürtsu ning olulist selgust algas rahulik periood teises Eestis. Kohas, kus Vabariigi aastapäeva peol on sama palju ja sama kuulsaid inimesi, kui kodumaa esindusseltskonna kogunemisel…kes teab, see teab.

DSCN2627 (800x450)DSCN1806DSCN2360DSCN2657

Teadaolevalt hakkab inimesel pikalt rahulikus asendis olles jõhkralt igav ja ta hakkab sonima. Mõne ajapärast hakkas Veronika huulilt kõlama, läheks ikka Sindisse ja Sindisse, et seal pidavat maailma-äärt oma silmaga näha olema. Nagu Maiadel läks selle kalendriga valesti ja Bill Clintonil läks..ah ta polnud süüdi…läks ka meil valesti, sattusime Sindi asemel Sydneysse ja maailmaserva siin pole.

Linn, kus Noole Erki kirjutas end ajalukku ja riigikokku. Linn, mille valdav osa teedest on paberile pannud eestlane. Linn, kus ooperimaja on tähtsam, kui ooper…linn, mis on olnud meie koduks valdav enamus ajast aastal 1 peale maailmalõppu.

Kurat ja juba ongi jõulud ja aasta läbi…

-M-

Päris nii ma oma 24. detsembrit ette ei kujutanud, aga samas tulimegi teise maailmaotsa, et uusi elamusi leida. 24 hommikul kell 5.30 oli äratus. Kell 7 hommikul olin ma riietatud jõuluvana väikeseks abiliseks ning valmis jagama jõulurõõmu. Ilmselgelt Jõulufänn;) DSCN4243Väike lõunapaus ning suundusin nõuandeid jagama vastselt avatud kaubanduskeskusesse. Eelneva nädala 17 tunnised tööpäevad andsid ilmselgelt tunda aga 23 ajal õhtul vajas 5 minuti jõulukook tegemist. 2,5 tundi hiljem oli 5 minuti kook valmis ja jõulufänn võis rahus uinuda. 

DSCN4319

Jõulu esimesel pühal kogunesime kaasmaalastega peolaua taha testima, kas hapukapsad, verivorstid, seapraed ja heeringas ka teisel laiuskraadil hea maitsevad. Võib uhkusega väita, et kokaks saamise eeldused on olemas ning toit maitses imehästi.

jõulud 2013Täname võõrustajaid…. Erikut ja Territ!

Seekordne aastavahetus täitis nii mõningad soovid.

Eestlastele nii oluline ilm, päev pluss 34 õhtul plusse 29- check

Maitsev õhtusöök- check

Head sõbrad- check

Mõnus atmosfäär- check

photo.php                                                                                                   Aurotiõigused:Erik                                                                                                                        

  Kohtumine `iidoli` või siis lihtsalt väga kuuma mehega Jason Stathamiga, kes oli kaasa võtnud oma hea sõbra Will Smithi- check.

NYE

Aasta esimestel päevadel püstitasime oma kalli kaasaga uue isikliku MITTEMIDAGITEGEMISE rekordi. 3 päeva-äratus…magama…, telefon väljas, aasta jooksul koguenud filmide vaatamine. Kõige sagedamini ettetulev asend- horisontaalne.

Võrdluseks aastavahetuse kolmeteist käigulisele õhtusöögile olime 3. jaanuariks jäänud oma tegevusetusega tulemuseni, kus meie suure otsimise ja fantaasia tulemusena valmistasime viimastest olemasolevatest toidujääkidest kartuliburgeri. Ei olnud väga hea!

mosaic7a5592617963a2804e249417a8ff4f84e7b1a34d Aastavahetuse 13 käiguline õhtusöök, mõned road on puudu, sest olid nii maitsvad, et ei jõudnud pilti teha

Aga täna on uus päev ja aeg hakata mõtlema uue aasta soovide ja plaanide peale. Tundub tulla taas põnev aasta.

-V-

Tiit Pruuli mainis kanal 2 aastalõpu saates, et kõik reisid mis viivad  Sharm el-Sheikhist kaugemale tembeldatakse eneseotsinguteks või siis meeste puhul keskeakriisiks. Las jääb igaühe enda otsustada, milline reis ja eneseleidmine kedagi uuel aastal ees ootab!

Advertisements

Jõuluootus

This gallery contains 7 photos.

Meil siin algas jõulutrall, koaala kena hõbehall. Kappab hoogsalt üle muru, põhjapõdraks känguru! Autor: Martin 🙂     Kaunist  pühademeeleolu!                                                                                                                                                                       -V-

PLAAN B

Kamboodza- kell on 13.00. Meie jaoks suht varajane hommik. Eriti arvestades, et eelmisel õhtul oli pikk “koosolek” , kus palju tähtsaid asju sai selgeks räägitud 😀 Saime kokku eestlaste tuntud peatuspaigas ja võtsime mõned karastusjoogid ( loe õlud ). Äkki tekkis arutelu teemal, mis edasi? Martin vastas kiirelt, et plaan on veel mõned joogid teha ja siis randa… Ei, sellesmõttes, et mis teie edasised plaanid on? Vaatasime üksteisele otsa, et TÕESTI, mis on edasine plaan???  Keegi mainis, et Austraalia on päris lahe varjant muidu.Viisa jaoks istusin kaks nädalat hiljem Phnom Penhi haiglas, et kindlaks teha ega mul tuberkuloosi ei ole. . Tuberkuloosi ei olnud ja südamest loodan, et seal järjekorras oodates seda kohalike patsientide käest ei saanud.

Paar tundi hiljem oli viisa käes. Piletid suunal Phnom Penh- Malaisia – Sydney ostetud 🙂

Jah, nii (pohmelli)hommikutel ja õlleklaasi taga meie tähtsad otsused sünnivadki 😉  Käiku on läinud plaan B- Austraalia.

DSCN2813

Meie viimase 6 kuu peatuspaigaks on olnud Sydney. Kaunis 4,5 miljoni elanikuga linn võlus koheselt roheliste parkide, kaunite randade ja sõbralike inimestega.

home

DSCN2800923078_10151595380896941_1439838954_n1009756_10151694300844210_336871234_n

 

Hetke seis on järgmine, Martin õpib koolis ja mina töötan ehitusalal. See on lause, mida ei arvanud, et kunagi ütlen.

Martini “tungiv soov” on ise  Sydneyst pikemalt kirjutada, siis liigun sujuvalt edasi meie viimaste tegemiste juurde. Kuna oleme juba poolt aastat ühes linnas peatunud, siis ilmselgelt oli viimane aeg teha väike round-trip.  Lõuna- Austraalia osutus valituks mitmel põhjusel.

Esiteks olin mõned kuud tagasi võitnud pileti ühele pokkeri mängule. 11. tundi mängu ja 5 koht tagasid pileti NPL Quarterly Finalisse.  Sisseost oli  610 AUD, esikoht $50,000

Päev algas väga edukalt, olin mingi aeg isegi 15/ 300st, kuid see sai kiirelt läbi järgneva käega :

Minul  AJ versus A8
Flop A 29

Ma check, üks tüüp raise – 8500,  mina call

Turn: 7 tüüp raise 14000, arvasin, et tahab ära võtta, lükkasin all inn. Call!

Arvestades seda, et sama idioot….eee kuidas viisakalt öelda “mängija” oli eelnevalt mänginud  26, Q9…. Siis arvasin, et ta kas ostis mastis või bluffib lihtsalt

River: 8

Tüübil: A8, mul AJ ja tsau!  Nii lõppes esimene suurem turniir 😦  Selle turniiri võtaks kokku ebaõnne ja enda lollusega, et ei oska sellises turniiri algstaadiumis vältida all in-ni ning sõna FOLD oleks samuti kasuks  tulnud 🙂

Kellele need eelnevad read jäid arusaamatuks 😀 , siis meie reisi tegelik eesmärk oli näha  kängurusid ja koaalasid ehtsas looduses ning tutvuda eluga meist veidi lõuna pool asuvates linnades. Pokker mängitud, oli edasine sõit Canberra suunas. Ei oskagi öelda kas oli see vähene eeltöö või Martini otsus Canberrast oste Melbourne sõita (mis teeb siis 670 km ja kokku koos peatusetega u 9h), aga pealinnast sõitsime otsejoones läbi. Õnneks olin olnud nii tubli ja teinud eelnevalt veidi kodutööd hotellide osas. Hotell mis maksis kohapeal 280 AUD  oli internetis saadaval 80 dollariga. Väga tip-top hotell kesklinnas  2 päevaks olemas. Kuna Melbourne oli vaid väike vahepeatus, siis otsustasime, et ei hakka mööda turistikaid ringi jooksma ega punaste turistibussidega paaniliselt mööda linna ringi kolistama. Martini plaan oli, et tema tahab Andrew`s burgerit ( mõningate hinnangul üks parimaid burgereid ).  Selleks, et see koht üles leida, kulus meil ilma linnakaardita ja vahepealsete joogipaetustega u 3h ja 5km.

Mis teha, mees tahtis burgerit… …. ja selle ta ka sai

DSCN3186

 Andrew`s Hamburgers in Albert Park

  Thank heavens there is still a place where a burger with lot still means a burger with a lot. No cardborad boxes  or cut-out hats. Just burgers so big you need two hands to bring them to your mouth.

Õnneks jõudsime nii möödaminnes külastada ka Eureka Skydeck 88, mis on Melbourne kõrgeim vaateplatvorm. Vähemalt on peale hamburgeri söömise ka mõni muu mälestus Melbournist 😀 .Lisaks piletile, millega saad nautida peaaegu 300 meetri kõrguselt Melbourne panoraamvaadet, oli võimalik lisatasu eest  minna ‘The Edge’, mis on 3X3 meetrine klaaskuubik …..ja lisaks sellele on veel eraldi pilet kui soovid pilti teha, sest enda kaamerad on seal kuubikus keelatud. Martin on põhimõteliselt vastu kõigele sellele mis puututab kuskil turmismikohas iga liigutuse eest maksmist. Seekord lõppes meie arutelu  natukene enne seda, kui see üldse alata sai, sest mina olin põhimõtteliselt otsustanud lunastada kõik piletid + 10 dollarise pildi 🙂

pics melImage

Järgmisel päeval jätkus teekond maailma ühel kaunimal teel. Vähemalt wikipedia, tripadvisori ja paljude turistide arvates.  Great Ocean Road on 243 kilomeetrine rannikuriba, mis hõlmab endas imeilusaid vaateid, mitmeid erinevaid vaatamisväärsusi ning erinevais hinnaklassis peatuspaiku. Pean tunnistama, et minule see „unustamatut“ muljet ei avaldanud. Tee nagu tee ikka 😀

Mõned aastad tagasi mööda Lõuna – Itaalia Amalfi rannikut sõites võlus koheselt sealne rohelus, iga kalju taga rannad,  pisikesed imearsad kohvikud, mis pakkusid maitsvaid Itaalia roogasid ning muidugi ei saa mainimata jätta kohalikku veini 😉

Kuna olime seal off seasonil ehk siis Austraalia mõistes talvel ja nagu ikka eestlasele omaselt oli asi ikka ilmas – vihmane, pilvine ja külm. Mul oli kogu minu kaasavõetud garderoob seljas pluss veel Martini soe fliis. Tänu väga külmale tuulele ja öö miinus kraadidele sooritasime väga kummalise ostu: kindad ja mütsi… Kas sellist Austraaliat me tahtsimegi?

DSCN3301

DSCN3479See ei ole must-valge pilt…

images

Kindlasti tasub seda kanti külastada suvel november-veebruar, kui ilmad on soojad, kõik on roheline ja erinevates randades saab mõnusalt sulistada 😉

DSCN3349

Maailma suurim kukkurloom (mitte ajada segamini üleval oleva isikuga)! – känguru,  on esimene sümbol, mis enamikele Austraalia loomariigiga seostub. Austraalias elab umbes 30 miljonit känguru, inimesi on u 24 miljonit.  6 kuu ja u  2000km roundtripi vältel pole õnnestunud kohata mitte ühtegi neist, vähemalt mitte elusal kujul. :/  What are the chances??? Alati jääb võimalus külastada naabermajas asuvat Wild life Sydney Zoo, kuid lootus jääb, et mingi aeg õnnestub neid ka vabas looduses kohata.

See-eest nägime üht teist Austraalia sümbolit (vastandiks kängurule, nende nunnude pisikeste tegelaste arv on kahanenud viimaste kümnendite jooksul kuni 90%) – koaalat.  Ja eriti lahe oli see, et neid õnnestus vabas looduses kohata, mis on väga haruldane ja mitte seetõttu, et nad inimesi pelgaksid, vaid neid on lihtsalt nii vähe säilinud. Praeguseks arvatakase neid looduses olevat u 8000 ringis. Õhtul hotelli poole tagasi sõites olid eukalüptipuud  täis askedlavaid koaalasid, kes hea meelega ennast pildistada ja sügada lasid. Seda viimast nautisid nad eriti 🙂 What are the chances here 😀 ???

DSCN3436

Tarkuseterad 🙂

  • Koaala ei joo. Tema nimi ongi tulnud sellest. „Koala“ tähendab austraalia põliselanike keeles „ei joo“
  • Koaala on suurepärane ujuja

  • Koaalad magavad kuni 20 tundi päevas
  • Koaala on niisama vähe sugulane karudega kui näiteks hobustega

 

DSCN3504Üks kohustuslik vaatamisväärsus Twelve Apostles. Vahetult enne päikeseloojangut oli veel mõni minut päikest näha 🙂 Selle reisi üks kaunemaid hetki ja mälestusi

DSCN3352Pole midagi mõnusamat, kui peale pikka sõitu lõõgastuda soojas hotellitoas, süüa maitsvat Tom Yum mereannisuppi, nautida shampust mullivannis ning minule boonusena soojendusega voodimadrats 😀

And last but not least, cheers to my darling 😀  Martin,  ehk siis viimaseks kalli Martini 32 terviseks!   images

pics for b

End of the plan A

Olen nüüdseks aastaid elanud sõna osteses mõttes kohvri otsas ja rännunud läbi pisikese osa erinevatest mandritest. See on see millest unistanud olen, külastada kõiki neid huvitavaid kohti, jagada kogemusi paljude erinevate inimestega, leida vahvaid sõpru.

EV `95Eesti Vabariigi `95 aastapäeva tähistamas, Shinakville

Paljud mõtlevad, et ossa vaene laps küll, niimodi ilma koduta mööda ilma laiali.  Ei ole ennast kunagi pidanud „edukaks“ karjääriinimeseks, kes  lõpetab ülikooli priimusena, peale kooli lõpetamist leiab  rahuldustpakkuva töö kontoriseinte vahel,  liisib esimesel võimalusel endale uhket neljarattalise sõiduki ja ostab koos pangaga elamispinna.

Viimane suurem seiklus sai alguse 4 kuud tagasi. Selle põhjal olen saanud tõestuse oma uskumusele, et olen teinud õigeid otsuseid. Minu õnn on VABADUS! Ja kirsiks tordil on mul  super kaaslane, kellega kõike neid elamusi jagada.

Täna tõusen ülesse Kambodzas , homne päev võin siit sõita Vietnamisse või hoopis minna kaasa lennufirmade kapaaniatega ja lennata Austraaliasse ja proovida tööd farmis, äkki sealt edasi Usa-sse  või hoopis pisike puhkus Balil? Võibolla maandun peagi Muhu saare kadakate vahel ja rajan sinna armsa pesa, samas jääb  ka alati võimalus, et sätin end mõnes uhkes  pealinnas  istuma kuhugi kontorisse ja tegelen oluliste asjadega . Meie plaan A…  Aasia hakkab peagi lõpule jõudma, kätte on jõudnud plaan B aeg 😉

Kuala LumpurViimaseid päevi Aasias. Vaade Kuala Lumpuri hotellist 🙂

C’est la vie!

-V-

Koh Rong Samloem

rand

Koh Rong Samloem on imekaunis saar väikese paadisõidu kaugusel Sihnaokvillest. Saar, kus aasta tagasi oli üks väike kaluriküla ning puudus igasugune turismindus. Meie reis kolmekordse laevaga, mis rohkem meenutas jõepaati, algas meie jaoks varahommikul kell 10. Esimene eneseületus ärkamise näol tehtud, tuk tuki mehele neli doltsi ning paadis me olimegi. Seltskond esinduslik ca 10 eestlast paadis ja kolm korda sama palju inimesi väiksematest riikidest nagu Venemaa, Saksamaa jne.

Mõnikümmend minutit sõitu ning esimene peatus väikese saare juures, kus oli võimalus snorgeldada või niisama ujuda. Hea võimalus oli ka paadi kolmandalt korruselt üks jalakas panna. Kahjuks olime selleks hüppeks veel liiga kained ja ette sai võetud niisama väikene suplus. Snorgeldamiseks see hea koht polnud, kuna vesi polnud läbipaistev ning kalad olid miniatuursed.

Pärast suplust pakuti jõepaadis süüa ja reis jätkus Koh Rong Samloemi saare suunas, kus poolel seltskonnal oli plaanis ööbida. Vahetult enne saart märkasime ankrus mega suurt kaatrit, mille pikkus oli jalgpalliväljakuga sama mõõtu, millel asus jaht, mootorpaat, kummipaat, skuutrid ning mille käivitamine maksab tõenäoliselt rohkem, kui keskmine eestlane aastas palka saab.

Koh Rongil puudub sadam, kuhu randuda, seega oli viimased 200-300m vaja minna kummipaadiga või ujudes. Ilm oli kuum ning paljud meist otsustasid ujumise kasuks, ka  Veronika, kelle eelnev rekord distants ujumises oli 56m ja seda ka basseinis. Püüdsin teda ümber veenda, kuid märkamatul oli ta koos Rene, Argo ja Maarjaga vees ning sulberdas ranna poole, mina 20m tagapool…uskumatu aga probleemideta  tehtud…kõik kes viitsivad lugeda, tõstke klaasi Veronika terviseks.

Saar on pika rannaribaga, mida katab peenike krudisev valge liiv ning mida kaunistab džungel ning mäed taamal. Rannaäärde on aastaga tekkinud paar baarikest ning 3-4 erinevat  ettevõtjat, kes pakuvad majutust bugalowdes.

Tripi  juurde käis ka 45 minutine matk läbi džungli ning jõe. Pidevalt kildu viskav giid rääkis veidike puudest, ussidest, taimedest ning loomadest. Kunagi olevat saarel olnud palju ahve, kuid vaesed khmerid on nad salakaubana teistesse Aasia riikidesse toiduks maha müünud…kurb aga tõsi. Salakaubaks läheb ka saare puit ja taimed, mis mõnedes piirkondades on ülikallid. Teine pool matkast oli vaja kõndida puusani jões…siit algas fun!!! Naiste meelitamine jõkke oli võrreldav sea tapamajja vedamisega. Esimsena sisenes isegi vihmausse kartev Veronika…5 minutit jõeserval…natuke kisa…natuke paanikat…ja vups sees ta oligi. Teisena Maarja, kelle hirm oli umbes samal levelil ja kolmandana isegi sääske kartev Kristi…nüüd laulge laulu hell is breaking loose…sest just sellel hetkel läks põrgu täielikult lahti…kisa, jonnimine, paanika levelil, mida paljud oma elus ei kohta. Pärast paariminutist jalutuskäiku oli Veronika nagu vana alligaatorikütt, keda jõgi hirmutas vähem, kui tema kõrval kõndivaid välismaa noormehi. Jällegi tõstke klaas Veronika auks, kuna teine sisemine hirm on edukalt ületatud.

dzungel

Rentisime saarel 25 ameerika raha eest endale  kahetoalise telgi, mis on nagu väikene hotellituba…voodi, lambid, ventikas, peegel.  Eeskojas vaip, millele asetatud toolid ja laud. Elektrit koguti päeval päikesepatakaga, mis asus telgi ees. Korralik restoran kohe meie ööbimiskohtade kõrval.

DSCN2317

Õhtul tegime paradiisiranda lõkke, küpsetasime vorste ja jõime täikeliku tähistaeva all rummi. Kuna kuu oli ennast selleks õhtuks ära peitnud, oli lootus et näeme ka tõelise paradiis juurde käivat maailmaimet. Õhtupimeduses ujuma minnes sätendasid vees planktonid, mis tähendas seda, et igat tõmmet või liigutust, mida vees tegime saatis imekaunis planktonite hõbehelesinine sädelus…rohkem chill ei saa üks õhtu olla.

DSCN2385 jpg

Hommikul einestasime imekauni ranna ääres, sulberdasime helesinises vees, kuni paat meile järele tuli…olen näinud, olen käinud aga see oli tõenäoliselt ilusaim koht, kuhu olen sattunud.

-Martin-

Videolugu

Roundhay garden Scene vändati 1888 ning oli kaks minutit ja 11 sekundit pikk. Möödus 26 aastat ning Tõnis Nõmmits väntas lühikomöödia Karujaht Pärnumaal. Kuulsa videolooja Martin Toomase ülimenuka esimese linateose mängis kuulsaks hindamatu telenägu, staar, lihtsalt suur inimene Ahti Roostalu. Jimmy Kimmel ärkab igal hommikul mõttega.. millest teha video? kellest teha video? Kellele teha video? kuidas teha parem video?kuidas teha maailma parim video? Aga see kõik on ajalugu…uus staar on sündimas…Veeeroooonika Voooit (lugege seda sama tooniga, kui korvpallilegend Jordan või poksilegeng Ali antuvad spordiareenile ja mikrofonis kõleb staari nimi). Olen vaid kahe inimese silmis näinud sellist sära, kui nad monteerivad videot ja siirast rõõmu, kui linateos on valmis…esimene on Jimmy, teine noortalent Veronika.

Arvestama peab, et video on tehtud meie uue moodsa Nikoni kaameraga ning monteerimisel kasutati kõige lihtsamat Window Moviemakerit.

Enda vabanduseks võin öelda, et olen allunud ülisuurele laiskusele ja põhimõtteliselt mitte midagi teinud, kui söönud, joosnud, maganud ja tagunud kaarte…homsest olen tublim:D

Esimest videot saate jälgida http://www.youtube.com/watch?v=EM49iqtRYQc&feature=youtu.be  laikige, sheerige, promoge. kuna me tahame saada ilgelt kuulsaks:D